Українці назвали лідерів у вимаганні хабарів

Українці назвали лідерів у вимаганні хабарів
Фото: колаж (РБК-Україна)

Найчастіше хабарі вимагають у вишах, судах і в дозвільній системі

Лідерами у вимаганні хабарів на сьогодні в Україні є вищі навчальні заклади (стикалися з вимогою хабаря 52,1% тих, хто контактував). Про це свідчать дані  моніторингового дослідження КМІС "Стан корупції в Україні", проведеного у липні-серпні 2018 року.

За оцінкою респондентів, також серед лідерів судова система (хабар вимагали у 46,8%), органи, що надають дозволи (44,6%), національна поліція (43,5%), сервісні центри МВС (42,3%), державні медичні заклади (40,6%) та загальноосвітні школи (36,8%).

Українці назвали лідерів у вимаганні хабарів

Дослідження було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) протягом травня-вересня 2018 року в рамках проекту "Долучайся", що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Польовий етап тривав з 3 липня до 11 серпня. У дослідженні 2018 року всього було опитано 10 169 респондентів, які проживають у 476 населених пунктах по всій Україні за виключенням окупованих територій. Статистична похибка для всієї вибірки не перевищує 1,5% (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5).

Нагадаємо, за даними опитування КМІС, абсолютна більшість українців занепокоєні рівнем корупції в країні: 75,7% вважають проблему дуже серйозною, ще 18,0% - скоріше серйозною (разом 93,7%).

Відзначимо, що за даними опитування КМІС, три чверті українців (73,2%) переконані, що корупція дуже поширена у Верховній раді, що 12,6 відсоткових пунктів більше, аніж в 2015 році.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся