Українці почали отримувати фейкові електронні листи з пропозицією сплатити податки

НовиниТелеком & IT    20.03.2017 - 09:10
Фото: з пропозицією про нібито сплати податків українцям розсилають віруси по електронній пошті
Фото: з пропозицією про нібито сплати податків українцям розсилають віруси по електронній пошті

Листи містять нібито посилання на рахунок-фактуру для оплати податків, однак насправді завантажує шкідливе ПЗ на комп'ютер

протягом останнього тижня на електронні адреси приватних осіб і державних установ надходять листи нібито від Державної фіскальної служби з пропозицією сплатити вказаний рахунок. Про це йдеться в повідомленні Кіберполіції.

Зловмисники спеціально підміняють адреса відправника на адресу в зоні .gov.ua, щоб у одержувача склалася думка, що лист надіслано з держустанови. Однак посилання на нібито рахунок для оплати податків веде на один з зламаних сайтів, що знаходяться під управлінням CMS (система управління контентом) Joomla та Wordpress, за яким завантажується zip-архів. В архіві знаходиться шкідливе ПЗ, яке може отримають доступ до файлової системи комп'ютера і завантажувати вірус з попередньо зламаних серверів. Далі вірус шифрує файли, за їх розшифровку кіберзлочинці вимагають, як правило, суму близько 300-500 доларів в криптовалюте Bitcoin. Однак суми необхідного викупу за розблокування комп'ютера можуть перевищувати 1 тис. доларів.

alt

Щоб не стати жертвою кіберзлочини в поліції радять завжди перевіряти адресу відправника (службові заголовки листа), використовувати програми для шифрування в електронному вигляді і цифровий підпис, а також ніколи не відкривати посилання в підозрілих листах і робити резервні копії своїх файлів.

Нагадаємо, виявлено шкідливе ПО, безповоротно стираючий дані на комп'ютері.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Виявлено шкідливе ПО, яке безповоротно видаляє дані на комп'ютері Кількість мобільних вірусів зросла в 3 рази в 2016 році
On Top