Українці не повинні мати ілюзій щодо кредиту МВФ, - Медведчук

НовиниПолітика    17.03.2015 - 11:41

Представники української влади мають зрозуміти, що кредити не врятують країну, фінансова допомога міжнародних лихварів не піде Україні на користь. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

"Україна просто отримає новий виток зростання державного боргу. Критична позначка в 60% ВВП вже давно перевищена - до кінця 2014 року держборг України становив 73% ВВП. Але і це ще не межа: згідно з прогнозом МВФ, до кінця 2015-го він досягне 94% ВВП", - підкреслив він.

Він нагадав, що за оптимістичним прогнозом МВФ, лише до 2020 р. держборг скоротиться до 71% ВВП, тобто фактично зрівняється з сьогоднішнім показником.

За словами Медведчука, українці зрозуміли, що виділені МВФ гроші не підуть на покращення їх матеріального становища. "Прем'єр-міністр Яценюк запевняє, що соціальні стандарти будуть переглянуті після того, як збільшаться доходи держбюджету. А оскільки це країні навряд чи світить навіть у середньостроковій перспективі, розраховувати на полегшення життя українцям не варто", - упевнений він.

Громадський діяч також сумнівається, що запланована кредитна програма МВФ буде реалізована до кінця. "Європейці досі сумніваються в чесності та прозорості нової влади.

Джованні Кесслер, глава Європейського управління по боротьбі з шахрайством, запропонував створити європейсько-український спільний контролюючий орган - "якийсь підрозділ, який буде запобігати розкраданню цих коштів". Серйозно сумніваються кредитори і в здатності "уряду реформаторів" проводити структурні і системні перетворення". - зазначив Медведчук.

Він нагадав, що за відсутність реформ Кабмін Яценюка жорстко критикували не тільки вимогливі європейці, але навіть представники Вашингтона.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top