Українцям за півроку нарахували зайвих субсидій на 5 млрд грн, - Мінсоцполітики

Українцям за півроку нарахували зайвих субсидій на 5 млрд грн, - Мінсоцполітики
Фото: Андрій Рева (РБК-Україна)

Уряд постійно знижує нормативи, але все рівно залишається зайво нарахована субсидія

Міністр соціальної політики Андрій Рева сьогодні під часу запитань до уряду у Верховній раді розкрив статистику щодо зайво нарахованої субсидії. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"Коли приймаються урядові рішення стосовно соціальних нормативів споживання газу ми завжди виходим з тих фактів, які ми маємо по результатам опалювального сезону", - сказав міністр у відповідь на запитання депутата щодо зниження нормативів споживання газу у селах.

Рева повідомив, що у 2016 році зайво нарахованої субсидії, в тому числі по газу, було списано 15 млрд грн за рахунок "завищених нормативів".

"У 2017 році зайво нарахована субсидія, це не зекономлена, це зайво нарахована субсидія, складала 8 млрд грн, після перегляду нормативів. У 2018 році, на 1 липня, було зайво нарахованої субсидії 5 млрд грн", - сказав міністр.

На його думку це свідчить про те, що "ми сьогодні з вами з державного бюджету, з кишені кожного платника податків сплачуємо те споживання, яке є більшим, ніж навіть можна собі уявити".

Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики України повідомили про те, що грошові перекази з-за кордону можуть призвести до скасування субсидії.

Як писало РБК-Україна, Кабінет міністрів України працює над впровадженням монетизації субсидій у три етапи. На сьогодні Мінсоцполітики підготовлено пропозиції про запровадження монетизації в три етапи: з 1 січня 2019 року - близько 100-150 тис. домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів; з 1 травня 2019 року - монетизація для домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 роки; з 1 жовтня 2019 року - повний перехід на монетизацію.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся