ru ua

Українському нардепу загрожує 5 років в'язниці за фінансові махінації у Польщі, - джерела

Українському нардепу загрожує 5 років в'язниці за фінансові махінації у Польщі, - джерела Фото: Денис Дзензерський

Польща звинувачує нардепа у махінаціях на Варшавській фондовій біржі

Польська служба фінансового нагляду (PFSA) веде розслідування махінацій з коштами інвесторів, залучених холдингом WESTA ISIC S. A. в ході IPO на Варшавській фондовій біржі. Про це повідомляє польське видання Wschodnik.Pl, посилаючись на свої джерела.

Як повідомляється, розслідування пов'язане з махінаціями холдингу, нанесли пенсійному фонду Польщі збитки в розмірі 5 млн злотих. За такі дії народному депутату України Денису Дзензерському, власника холдингу, загрожує тюремне ув'язнення терміном на 5 років.

Мова йде про нецільове використання коштів інвесторів. В ході IPO власники холдингу WESTA ISIC S. A. заявили про намір витратити залучені 45,8 млн доларів на погашення кредиторської заборгованості підприємств холдингу та розвиток виробництва. Замість цього гроші були виведені на офшорні компанії і використані для особистого збагачення її власника, народного депутата України Дениса Дзензерського.

"Через невиконання зобов'язань WESTA ISIC S. A. (Люксембург) Пенсійному фонду Польщі було завдано шкоди в розмірі 5 млн злотих. За це українському депутату Денису Дзензерському загрожує тюремне ув'язнення терміном до п'яти років", - йдеться в повідомленні.

В обліковій політиці компанії WESTA ISIC S. A. були виявлені систематичні грубі порушення загальних стандартів бухгалтерського обліку, а також міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

У 2011 році компанія провела IPO на Варшавській фондовій біржі, в ході якого залучила від міжнародних інвесторів 46 млн доларів. Через систематичних грубих порушень правил Варшавській фондовій біржі лістинг акцій компанії Westa був зупинений.

Ключові виробничі активи "МНПК Westa" зараз перебувають у процесі банкрутства.

Нагадаємо, Австрія перевіряє причетність Meinl Bank до виведення 400 млрд гривень з українських банків.