Українське законодавство потребує адаптації до міжнародних стандартів, - експерт

Українське законодавство потребує адаптації до міжнародних стандартів, - експерт
Українське законодавче поле потребує адаптації до міжнародних стандартів

Юрист розповіла про ефект "сплячої красуні" в сучасному українському праві

Українське законодавче поле потребує адаптації до міжнародних стандартів. Про це заявила доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, завідувач відділу Інституту держави і права імені В.М.Корецького Наталія Оніщенко.

"Ми останнім часом часто стикаємося з тим, що сучасне українське право демонструє ефект "сплячої красуні" - начебто і відповідає європейським стандартам і міжнародним нормам, а на практиці не працює", - зазначає Оніщенко.

Причина в тому, вважає експерт, що адаптуючи законодавство, потрібно враховувати не тільки його відповідність міжнародним нормам, а й продумувати механізм його виконання в рамках української правової системи.

Оніщенко наголосила, що особливо зваженого і професійного підходу вимагає уніфікація національного і міжнародного права в процесі асоціації України з ЄС.

Юрист вважає абсолютно обґрунтованим і доцільним внесення змін до статті 9 Конституції України для приведення її нинішньої редакції у відповідність до міжнародних правових стандартів. "Йдеться про надзвичайно важливий напрямок - регулювання відносин нашої країни з іноземними державами і міжнародними організаціями та своєчасне та належне виконання своїх зобов'язань перед ними", - відзначає Оніщенко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся