ua en ru

Українські винороби у 2013 р. отримають на розвиток галузі 165 млн грн, - "Укрвинпром"

Виноробні підприємства Херсонської, Одеської областей і Автономної Республіки Крим у 2013 р. отримають кошти від 1,5% збору на розвиток виноградарства й на підвищення ефективності садівництва на суму 165 млн грн. Про це заявив перший заступник гендиректора корпорації "Укрвинпром" Володимир Кучеренко, повідомляє інформаційно-аналітичний бюлетень Кабінету міністрів України.

За словами Кучеренко, левова частка 1,5% збору (165 млн грн) піде на розширення площі виноградників. Це дасть змогу повною мірою забезпечити громадян України вітчизняним вином і виноградом. Авторитетний винороб у своєму виступі схвалив ініціативу уряду про необхідність збільшити площу виноградників із нинішніх 90 тис. га до 200 тис. га в 2020 р.

"Станом на 2012 р. площа виноградників в Іспанії становила понад мільйон гектарів, у Франції - 800 тис., в Італії - 769 тис., у Китаї - 570 тис., а в Україні тільки 90 тис. га. Наша корпорація підтримує ініціативу держави про розширення площ виноградників у країні, оскільки українська винопродукція дуже якісна й заслуговує на увагу", - підкреслив Кучеренко.

На виділені кошти також буде створено комунікаційну стратегію популяризації й просування брендів "Українське вино", "Кримське вино" на зарубіжних ринках і на позиціонування винного туризму в Криму. Адже потенціал винного туризму - колосальний.

За перше півріччя 2013 р. у країні значно збільшилося (майже на 30%) виробництво високоякісних марочних вин. Експерти оцінюють винний ринок України приблизно в 23 млн дкл (за цим показником країна займає 18-е місце у світі), або 800 млн дол. у грошовому еквіваленті.