ua en ru

Українські аграрії починають оптимізувати управління своїми активами, - експерт

Українські агрокомпанії повинні підвищувати ефективність своїх активів, щоб зберегти позитивну динаміку галузі. Про це заявив координатор економічних програм Школи політичної аналітики при НаУКМА Сергій Кисельов.

«Минулого року був зафіксований позитивний тренд зростання агропромислового комплексу - який почав випереджати практично всі інші галузі. Зовнішня торгівля агропродукцією тоді зросла на 40% порівняно з 2011 р. У нинішньому році вже зафіксовано зростання експорту зернових , який може суттєво зрости після того , як у Китаї сертифікували українську пшеницю, сою і ячмінь. Однак економічне зростання галузі тісно пов'язаний з необхідністю поліпшення менеджменту в галузі - поки що багато агрокомпанії часто не замислюються про ефективність різних робочих процесів (наприклад, про логістику зерн , яка через нераціональне планування трейдерами часто призводить до скупчень вагонів у портах). Часто вони намагаються охопити занадто широке коло виробництв і нарощувати земельні активи. Але екстенсивний розвиток у разі АПК далеко не завжди виправдано», - зазначив Кисельов.

Експерт зазначив , що в агросекторі вже є ряд тенденцій , які свідчать про спеціалізацію галузевих компаній.

«Оптимізація земельних активів вже є очевидним трендом , який явно буде тільки посилюватися. Так, HarvEast Holding (входить до групи СКМ. ) Заявив про те , що продає свої ділянки в зоні ризикованого землеробства в Запорізькій галузі. Ймовірно, холдинг зосередиться на роботі в деяких ключових для себе регіонах , де буде цілеспрямовано підвищувати ефективність виробництва. Про аналогічні дії повідомляють інші гравці ринку - наприклад , Agrokultura. Оцінка ефективності буде полягати не в площах , які обробляє компанія, а в оновленні технологій, навчанні персоналу, закупівлі нової техніки», - заявив Кисельов.

Нагадаємо, 5 вересня HarvEast Holding оголосив про те, що до кінця року закриє угоду про продаж структурного підрозділу «ДП «Ілліч- Агро Запоріжжя» , яке управляє 15 тис. га в Бердянському і Приморському районах Запорізької області.

«Зараз один з наших пріоритетів, одна з ключових умов для подальшого зростання - зниження кліматичних ризиків. Адже сьогодні ми працюємо переважно в зоні ризикованого землеробства , і наші результати значною мірою залежать від погоди. Ми прагнемо розширити земельний банк в менш ризикованих регіонах і паралельно прийняли рішення про продаж активів холдингу в Запорізькій області» , - заявив генеральний директор HarvEast Саймон Чернявський.

Покупцем виступила компанія Genero Group.