Українська сторона СЦКК заявляє про зрив бойовиками розведення сил на Донбасі

Фото: у СЦКК заявили про невиконання бойовиками домовленостей з розведення сил
Фото: у СЦКК заявили про невиконання бойовиками домовленостей з розведення сил

Останніми днями спостерігається ескалація ситуації та збільшення порушень режиму припинення вогню

Ватажки бойовиків так званих ДНР та ЛНР в черговий раз зривають виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів. Про це повідомив керівник української сторони Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) Борис Кременецький, передає прес-центр штабу АТО.

Згідно зі звітами СММ ОБСЄ, наразі не створені умови для забезпечення моніторингу і верифікації процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках на постійній основі, що ускладнює об’єктивний контроль за процесом розведення.

Кременецький повідомив, що останніми днями спостерігається ескалація ситуації та значне збільшення порушень режиму припинення вогню уздовж всієї лінії зіткнення сторін, в тому числі з використанням незаконними збройними формуваннями озброєння і військової техніки, які мали б бути відведені на визначені Мінськими угодами відстані.

Так, 10 жовтня було зафіксовано 49 обстрілів, з артилерійських систем калібру 152 та 122 мм, а також 120 та 82 мм мінометів; 11 жовтня – 48 обстрілів; 12 жовтня станом на 22:00 зафіксовано 41 обстріл.

"Лише протягом останніх днів загинули 2 та поранено 19 військовослужбовців ЗС України. Найбільшого вогневого впливу цими днями зазнав Маріупольський напрямок, на який припало близько половини усіх обстрілів. За неповні три доби на цьому напрямку зафіксовано понад 1600 розривів артилерійських снарядів та мін", - повідомив представник СЦКК.

На думку Кременецького, такі дії бойовиків свідчать про небажання виконувати Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил і засобів, та ставлять під сумнів можливість такого розведення протягом найближчого часу. 

 

ЗАЯВА КЕРІВНИКА УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ СЦКК ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА БОРИСА КРЕМЕНЕЦЬКОГО Українська сторона СЦКК підтверджує готовн...

Опубліковано Прес-центр штабу АТО 12 жовтня 2016 р.

Нагадаємо, під Маріуполем проросійські бойовики обстріляли населений пункт Водяне з 152-мм артилерії.