Українка Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо

Українка Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо Фото: Дарина Білодід (ijf.org)

17-річна спортсменка переписала історію

Українка Дарина Білодід взяла золото на чемпіонаті світу з дзюдо в категорії до 48 кг, який відбувся у Баку. Як повідомляється на сайті Міжнародної Федерації дзюдо, вона стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо.

На шляху до перемоги українка перемогла двох суперниць. У півфіналі Білодід здолала діючу олімпійську чемпіонку аргентинку Паулу Парето. У фіналі українка розібралася з чинною чемпіонкою світу Фуной Танакі.

На момент перемоги їй виповнилося 17 років і 11 місяців. Попередній рекорд належав японці Рийоко Тамуре, яка виграла золото в 1993 році у 18 років та 1 місяць.

Зазначимо, що роком раніше Білодід стала чемпіонкою Європи.

Нагадаємо, українські дзюдоїсти завоювали чотири медалі на Гран-Прі в столиці Хорватії, який став першим ліцензійним стартом для спортсменів в боротьбі за заповітні перепустки на Олімпійські ігри в Токіо 2020.