Україні вигідніше видобувати газ, ніж нафту, - Роллінс

НовиниЕнергетика    19.08.2016 - 11:10
Фото: Роллінс розповів, чому Україні вигідніше видобувати газ
Фото: Роллінс розповів, чому Україні вигідніше видобувати газ

Ставка рентної плати за газ становить лише 29%

Зниження рентної плати на видобуток газу значно підвищило економічну привабливість видобутку природного газу порівняно з видобутком нафти. Про це заявив голова правління публічного акціонерного товариства "Укрнафта" Марк Роллінс, передає прес-служба підприємства. 

Так, "Укрнафта" на сьогодні платить 45% ренти за видобуток нафти, в той час як рентна плата за газ становить лише 29%.

"Враховуючи собівартість, нам вигідніше видобувати газ, ніж нафту. В результаті ми плануємо видобувати більше газу та менше зусиль витрачати на видобуток нафти. З падінням ціни на нафту до мінімумів, що спостерігалися на початку цього року, розробка наших нафтових родовищ є все менш економічно привабливою", - підкреслив голова правління.


Зазначається, що керівництво "Укрнафти" вже протягом довгого часу намагається в діалозі з наданням підтверджуючих документів переконати урядові органи та представників парламенту у важливості зниження ставки ренти на нафту до рівнів більшості нафтовидобувних країн. Зокрема, ПАТ пропонує систему, при якій ставка рентної плати в Україні буде підніматися та опускатися, згідно зі змінами цін на нафту. У запропонованій системі поточна фіксована ставка в 45% буде досягнута при ціні на нафту вище 100 доларів США за барель, тобто в разі повернення до того рівня цін, який був на момент встановлення такої рентної плати в серпні 2014 року.

"Ми розчаровані очікуванням цих змін і погоджень, особливо в світлі прагнення "Укрнафти" інвестувати прибуток у збільшення видобутку нафти, а не знижувати видобуток. Ставку рентної плати за видобуток нафти необхідно знизити до 29%, щоб вона відповідала ставці ренти за видобуток газу, що полегшить виробничий процес і дасть можливість компанії інвестувати заощаджене в розвиток видобутку" – підкреслив виконавчий віце-президент "Укрнафти" з питань корпоративної стратегії і розвитку Джонатан Поппер.

Нагадаємо, Роллінс пропонує передати отримані від виконавчої служби 2 млрд куб. м газу Державній фіскальній службі в рахунок погашення податкового боргу компанії перед держбюджетом.

On Top