ua en ru

В Україні вперше заборонили експлуатувати тварин у цирках

В Україні вперше заборонили експлуатувати тварин у цирках Ілюстративне фото (vokrugsveta.ua)

Таке рішення прийняв Одеський окружний адміністративний суд

Одеський окружний адміністративний суд в ході засідання у вівторок, 17 вересня, заборонив Одеському цирку використовувати диких тварин у своїх виступах. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцеві ЗМІ.

Зазначається, що позов подала Держекоінспекція Одеської області. Вона вимагала призупинити роботу цирку. В ході засідання представники позивача зажадали обмежити цирк щодо утримання, експлуатації та утримання диких тварин, а також виправити ряд порушень, які цирк систематично не виконував з 2018 року.

"Згідно із законодавством, дикі тварини повинні утримуватись в умовах, наближених до природної середовищі - повинна бути земля, трава, дерева і інше. Також необхідно витримувати норми мінімальних площ, замість кліток повинні бути вольєри - земельні ділянки з огородженнями. Одеський цирк не може задовольнити ці вимоги, отже, виступи диких тварин у цирку треба заборонити", - йдеться в повідомленні.

Представники цирку відкинули звинувачення позивача, заявивши, що тварини лише тимчасово перебувають на території цирку.

Суд встав на сторону екоінспекції і заборонив виступати диким тваринам у цирку. Також судді постановили виправити порушення, які були видані раніше в приписі.

Також зазначається, що за годину до початку суду працівники цирку влаштували мітинг під будівлею відомства. Вони заявляли, що тварини утримуються в хороших умовах.

Нагадаємо, у Київській області за знущання над сотнями тварин жінці загрожує до 8 років позбавлення волі.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що Вінницький міський суд засудив до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки чоловіка, який викинув свою кішку з п'ятого поверху.