В Україні із 2016 року розпочинається видача електронних паспортів

П'ятниця 01 січня 2016 11:14
В Україні із 2016 року розпочинається видача електронних паспортів
Фото: електронний паспорт

До паспорта буде "прив'язано" соцстрахування, медпослуги та інформація про наявність водійського посвідчення

Державна міграційна служба розпочинає із 2016 року видачу електронних паспортів громадян України нового зразка у формі картки з електронним носієм. Про це повідомили у прес-службі ДМС України.

Як зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, документ стане одним з найбільш сучасних і прогресивних у Європі.

Зокрема, щоб полегшити обслуговування громадян, до паспорта будуть "прив'язані" соціальне страхування, медичні послуги та інформація про наявність у особи посвідчення водія, а також інших документів.

Відповідно до повідомлення Державної міграційної служби, відомство закупило додаткове обладнання для оформлення біометричних документів. Обладнання встановлено виключно у тих підрозділах, у яких раніше не було такої технічної можливості.

Отже, починаючи з січня наступного року, замість 210 підрозділів, заяви на оформлення біометричного паспорта (у тому числі закордонного) зможуть прийняти 325 підрозділів міграційної служби. Це має суттєво зменшити черги на оформлення закордонних паспортів та спростити отримання послуги для громадян, яким раніше доводилося звертатися до сусідніх районів.

"У перші дні січня, з 4.01.2016 по 6.01.2016 буде проводитися тестування системи оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Враховуючи те, що оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки буде здійснюватися на тому ж обладнанні, що й оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у період 4.01-6.01.2016 можливі тимчасові ускладнення у роботі системи", - попереджає ДМС.

Наголошується, що заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки підрозділи ДМС почнуть приймати з 11 січня. Перелік нових підрозділів, де можна буде оформити біометричні документи, розміщено на офіційному веб-сайті відомства.

Нагадаємо, новий біометричний паспорт для виїзду за кордон коштуватиме для українців 518 гривень. Про це раніше повідомив голова ДМС Сергій Радутний.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся