В Україні у жовтні дещо знизилися ціни

В Україні у жовтні дещо знизилися ціни
Фото: в Україні у жовтні дещо знизилися ціни

Дефляція у жовтні склала 1,3%, за 10 місяців - 39,5%

В Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у жовтні була зафіксована дефляція 1,3% проти інфляції 2,3% місяцем раніше. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

При цьому, порівняно з груднем 2014 р. ціни зросли на 39,5%, а порівняно з жовтнем 2014 р. - на 46,4%.

"Суттєвим фактором, що вплинув на показник інфляції у жовтні, було сезонне зниження цін на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання (постанова НКРЕКП від 03.03.2015 № 583 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення"). У цілому за рахунок цього фактору природний газ подешевшав на 32,6%. У той же час на 49,1% підвищилися тарифи на опалення. Загалом це призвело до зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 13,8%", - пояснюють у Держстаті.

Водночас повідомляється, що ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 8,3-5,1%) подорожчали яйця, цукор, овочі, сало. На 3,5-0,9% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, продукти переробки зернових, фрукти, м'ясо птиці. Водночас на 3,6-0,4% знизилися ціни на свинину, соняшникову олію, рибу та продукти з риби, рис, макаронні вироби, яловичину.

Зростання цін у сфері охорони здоров'я на 0,5%, насамперед спричинено підвищенням цін на амбулаторні послуги на 1,0%. Крім того на 0,4% зросли ціни на фармацевтичну продукцію.

Зниження цін на транспорт у цілому на 0,6% пов'язано зі здешевленням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,4%, палива та мастил на 1,0%, а також автомобілів на 0,4%.

Ціни у сфері зв'язку зросли на 1,7% головним чином за рахунок підвищення абонентної плати за користування телефоном на 14,7%.

Нагадаємо, в Україні інфляція у вересні склала 2,3%, за 9 місяців - 41,4%.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся