ua en ru

В Україні обмежили максимальну щільність забудови у містах

В Україні обмежили максимальну щільність забудови у містах Фото: багатоквартирний житловий будинок (Віталій Носач, РБК-Україна)

Гранічну щільність забудови можна підвищувати лише на 20%

У нових державних будівельних нормах, які вступили в дію з 1 вересня 2018 року, введені граничні показники щільності населення мікрорайону 150-450 осіб/га. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.

Як зазначається в повідомленні, при плануванні нового мікрорайону показники щільності населення в крупних та найкрупніших містах допускається підвищувати не більше ніж на 20%, тобто до 540 осіб/га, за окремих умов: щоб на території мікрорайону обов’язково розміщувалися підземні автостоянки чи багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки та створювалися озеленені відкриті тераси у житлових та громадських будинках.

Раніше максимальна щільність населення визначалась на рівні 450 осіб/га, але за наявності певного обґрунтування вона могла перевищуватись в декілька разів. У результаті у деяких районах міст щільність населення сягала 2000 людей/га.

Показники щільності багатоквартирного житлового фонду на території мікрорайону (кварталу) визначаються за таким розрахунком:

В Україні обмежили максимальну щільність забудови у містахНагадаємо, нові будівельні норми (ДБН), які вступили в силу з 1 вересня, передбачають обов'язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту українських доріг.

Зазначимо, що з 1 жовтня в силу вступили оновлені ДБН з проектування дошкільних установ, які містять норму про можливість проектувати невеликі дитсадки, вбудовані в житлові будинки. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вивчає можливість дозволити проектування невеликих вбудованих у житлові будівлі початкової школи (1-4 класи).