Україні необхідно кардинально збільшити прозорість Нацбанку та ФГВФО, - Рибалка

НовиниПолітика    24.11.2016 - 15:18
Фото: Сергій Рибалка
Фото: Сергій Рибалка

Законопроекти про підвищення прозорості та підконтрольності суспільству Національного банку україни та Фонду гарантування банківських вкладів повністю базуються на світовому досвіді і збільшують інституційну спроможність цих важливих органів. Про це заявив у четвер на заїданні круглого столу голова парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

На круглий стіл у профільному комітеті Верховної Ради зібралися кілька десятків експертів, банкірів та науковців-фінансистів для обговорення законопроектів, що стосуються прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством, а так само про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізосіб.

Як заявив Сергій Рибалка, "незалежність" вітчизняного Національного банку ніяк не може означати "безконтрольність" його діяльності та "безвідповідальність" його керівників за прийняті ними рішення і політику.

"Я не буду в черговий раз зупинятися на безліч претензій, які висловлювалися експертами до роботи НБУ. А вони стосувалися і надмірного монетарного здавлювання економіки, валютного регулювання, і своєрідною "підкилимної" чистки вітчизняної банківської системи. Навіть иностарнные профільні фахівці відзначають надмірну закритість Нацбанку і відсутність достатньої взаємодії з урядом", - констатував Рибалка.

Парламентарій зазначив, що ініційовані новації у вітчизняному банківському законодавстві покликані побудувати в НБУ систему внутрішнього контролю, при цьому нагадавши, що Конституція покладає цю роботу на Раду Нацбанку.

На його переконання, саме з цього необхідно надати цьому органу реальні механізми для оцінки роботи Правління головного фінрегулятора країни.

При цьому Сергій Риболовля зазначив, що при розробці змін до законодавства члени очолюваного ним комітету та залучені експерти використовували аналогічний успішний світовий, в перву чергу, європейський досвід.

"Два роки "банкопаду", події в нашій країні яскраво показали: необхідно кардинально збільшити прозорість Нацбанку та Фонду гарантування вкладів. І тут ми взяли собі за приклад європейські центробанки", - резюмував голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

Говорячи про запропонованих законопроектах Рибалка зазначив, що вони покликані серйозно відкоригувати систему гарантування банківських вкладів.

Народний депутат упевнений, що не можна в пожежному порядку вирішувати проблеми десятків тисяч ошуканих вкладників за рахунок мільйонів платників податків - система повинна не допускати подібного.

При цьому, на його думку, фінансова система повинна працювати не на знищення десятків банків і розподіл їх залишкових активів, а зобов'язана стимулювати банківські установи до менш ризикової діяльності і рятувати банки і вклади громадян і бізнесу в смутні часи.

Сергій Рибалка також нагадав, що з ініціативи фракції Радикальної партії був зареєстрований законопроект про внесення змін до Конституції України щодо коригування мети і меж відповідальності НБУ, який вже підтримали майже дві сотні народних депутатів з усіх парламентських фракцій.

Як повідомляли ЗМІ, обговорені на сьогоднішньому круглому столі законопроекти були розроблені в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи 2016-2020 "Синергія розвитку банків та індустріалізації економіки". Стратегія затверджена Комітетом Верховної ради з питань фінансової політики та банківської діяльності і рекомендована до роботи Кабміну і Нацбанку.

On Top