В Україні за тиждень пшениця подорожчала на 100 грн/т на внутрішньому ринку

В Україні за тиждень пшениця подорожчала на 100 грн/т на внутрішньому ринку
Фото: в Україні подорожчала пшениця

Закупівельні ціни на пшеницю 2-го класу на рівні 3300-3550 грн/т

За минулий тиждень на внутрішньому ринку пшениця подорожчала в середньому на 100 грн за тонну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДП "Держзовнішінформ".

Повідомляється, що за тиждень найбільше зростання цін на внутрішньому ринку серед зернових культур демонструвала пшениця. Більшість експортно-орієнтованих компаній декларували свої закупівельні ціни на пшеницю 2-го класу на базисі EXW франко-елеватор на рівні 3300-3550 грн/т, що в середньому на 100 грн/т більше, ніж тижнем раніше. Ціни на фуражну пшеницю на базисі EXW франко-елеватор також зросли до рівня 2950-3250 грн/т.

"Причин для зростання існує декілька. По-перше, це девальвація національної валюти. По-друге, низька пропозиція зернових на внутрішньому ринку - фермери неохоче продають великотоннажні партії зерна в надії на зростання цін у майбутньому, по-третє, попит на українську пшеницю з боку країн-імпортерів як і раніше залишається високим, що також є чинником зростання цін на внутрішніх базисах", - зазначає експерт ДП "Держзовнішінформ" Ольга Якубіна.

Також повідомляється, що в експортному секторі переважали підвищувальні тенденції. Так, вартість пшениці 2-го класу з постачанням в жовтні-листопаді на умовах поставки FOB глибоководні порти Чорного моря Україна, склали 190-200 дол. США/т (188-198 дол. США/т тижнем раніше) для великотоннажних поставок судами Panamax і Handysize. Вартість фуражної пшениці з поставкою в жовтні-листопаді, FOB глибоководні порти Чорного моря Україна, склала 175-185 дол. США/т (великотоннажні поставки судами Panamax і Handysize).

Нагадаємо, в Україні до кінця року можуть подорожчати продукти харчування.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся