В Україні почалася робота з розробки зв'язку 5G

В Україні почалася робота з розробки зв'язку 5G
Фото: в Україні почалася робота з розробки зв'язку 5G

У Національній комісії держрегулювання зв'язку сподіваються, що технологію можна буде запустити в Україні до 2020 року

Оператор мобільного зв'язку lifecell і компанії-виробники обладнання для мереж зв'язку Ericsson і Huawei спільно займуться розробкою стандартів зв'язку п'ятого покоління (5G). Лист-декларацію про такий намір компанії підписали 6 грудня, передає кореспондент РБК-Україна.

Співробітництво з українським оператором є продовженням глобального меморандуму про розвиток 5G, який Huawei, Ericsson і материнська компанія lifecell, турецький оператор Turkcell, підписали в 2015 році.

Заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків, який був присутній під час підписання листа-декларації, назвав такий крок важливим для України. За його словами, технології 5G принципово відрізняються від попередніх поколінь зв'язку - 3G і 4G. Остаточні специфікації 5G в світі ще не затверджені, але відомо, що швидкість затримки сигналу в 5G-мережах буде зведена до мінімуму. Це дозволить, наприклад, дистанційно здійснювати складні хірургічні операції, створювати безпечні самокеровані автомобілі і розвивати інші сервіси, яких поки навіть не існує. Тому для країн, які хочуть побудувати цифрову економіку, важливо включитися в процес розвитку 5G ще на ранньому етапі.

Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у галузі зв'язку та інформатизації, Олександр Животовський, заявив, що його відомство готове підтримувати цю ініціативу.

"Раніше технології зв'язку в Україні впроваджувалися з великим відставанням від решти світу, тому що ніхто ніколи не планував їх впровадження заздалегідь. У питаннях впровадження 5G ми хочемо йти в ногу з Європою і сподіваємося запустити зв'язок п'ятого покоління до 2020 року", - повідомив Животовкий.

За словами представників Huawei, Ericsson і lifecell, на першому етапі робота по розвитку 5G буде полягати в консультації, обмін досвідом та інформацією, а в подальшому компанії розраховують за підтримки держави провести перші тести технології в Україні.

Нагадаємо, за прогнозом кількість 5G-абонентів в світі досягне півмільярда в 2022 році.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся