Україні на сьогоднішній день не потрібен черговий транш МВФ, - Азаров (доповнення)

НовиниЕкономіка    26.08.2011 - 12:31

Україні на сьогоднішній день не потрібен черговий транш МВФ. Про це на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
Коментуючи заяву МВФ про те, що візит місії перенесено з кінця серпня на другу половину жовтня, Азаров зазначив: "Вчорашня заява МВФ говорить про те, що співпраця не просто продовжується, а активно розвивається. Реальна ситуація полягає в тому, що міністр фінансів і міністр палива та енергетики, заступник НБУ провели переговори з МВФ і домовилися, вони визначили як виконується програма і намітили терміни приїзду місії. Місія приїде для коригування та аналізу виконання програми".
"Абсолютно чесно сказав (Президент України Віктор) Янукович про те, що програма виконується. Виникає питання, він (транш) нам потрібен зараз? Я відповідаю за фінанси країни, я відповідаю - не потрібен. Для чого я буду збільшувати зовнішній державний борг, для чого, хто мені може відповісти? Для чого я буду погіршувати параметри країни на міжнародних ринках і залучати ці 2-3 млрд (дол.)? До речі, які йдуть не в бюджет і не на фінансування дефіциту бюджету, а на збільшення валютних ресурсів країни, на підтримку стабільності. У нас хіба є проблеми якісь?.. Гроші нам зараз, ще раз кажу, не потрібні. Якщо вони будуть потрібні, ми поїдемо до Вашингтона, поставимо певні умови, виконаємо ці умови і отримаємо транш. Ніяких перешкод для цього не існує", - резюмував прем'єр-міністр.
Нагадаємо, МВФ переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня. Фахівці повинні були надати Раді директорів фонду висновок про виділення чергового траншу кредиту за програмою stand-by.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top