ua ru

Україна закуповує газ через Словаччину 320-330 дол. за тис. куб. м, - "Укртрансгаз"

Україна закуповує газ через Словаччину 320-330 дол. за тис. куб. м.

Україна закуповує газ через Словаччину 320-330 дол. за тис. куб. м. Про це сьогодні на круглому столі в Києві заявив голова правління національного оператора газотранспортної системи компанії "Укртрансгаз" Ігор Прокопів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ми у Словаччині отримуємо газ по 320-330 доларів, то нам немає логіки по 400 купувати на угорському напрямку", - заявив Прокопів, пояснюючи проблеми з реверсом газу з Угорщини. За його словами, Росії останнім часом вдалося штучно підвищити ціну газу на угорському ринку до 400 дол. за тис. куб. м, що перешкоджає повному завантаженні угорського маршруту поставок газу в Україну. За його словами, у РФ є низка інструментів для штучного підвищення ціни газу, зокрема за рахунок транспортних надбавок.

Нагадаємо, повномасштабні постачання природного газу за словацькому транзитним коридором розпочалися 2 вересня 2014 р. За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, завдяки реверсу зі Словаччини Україна замістить 40% газу, що раніше закуповуваного в Росії.