ua en ru

Україна за 8 міс. 2013 р. експортувала сільгосппродукції на 10 млрд дол., - Мінагрополітики

Україна за 8 місяців 2013 р. експортувала продукції АПК на 10 млрд дол., що становить 25% від загального експорту країни. Про це сьогодні на засіданні колегії Міністерства аграрної політики та продовольства заявив глава відомства Микола Присяжнюк, передає його прес-служба.

Він також зазначив, що діяльність вітчизняних виробників сільгосппродукції на зовнішніх ринках повинен стати більш потужною. Уряд, у свою чергу, посилить просування аграрної продукції за кордон.

"В останні роки Україна не тільки наростила обсяг експорту, але й розширила асортимент сільгосппродукції експортується. Важливо, що нарощуються поставки продукції з доданою вартістю. Однак ринок готової сільгосппродукції жорсткий. Тому вітчизняним виробникам необхідно вести більш активну політику на зовнішніх ринках. Держава, в свою чергу, посилить роботу щодо просування вітчизняної аграрної продукції на зовнішні ринки", - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, в загальному експорті України частка аграрної продукції залишається високою.

"З початку року Україна активізувала експорт в ключові регіони світу - в країни ЄС, СНД та Азії. Наприклад, за цей період поставки вітчизняної продукції АПК в Китай збільшилися майже у 8 разів, Бангладеш - у 7 разів, ОАЕ - на 82%. Додаткові можливості для нарощування експорту вітчизняної продукції в ЄС Україна отримає після підписання угоди про зону вільної торгівлі", - підкреслив Присяжнюк.

Також очільник відомства нагадав, що на сьогодні основними покупцями вітчизняної сільгосппродукції залишаються Росія, Німеччина, Польща, Туреччина, США, Франція, Бразилія, Еквадор, Норвегія та Нідерланди.