Україна повернулася на футбольне поле Європи, - Суркіс

НовиниСпорт    15.09.2016 - 11:12
Фото: Григорій Суркіс
Фото: Григорій Суркіс

Віце-президент УЄФА - про рішення провести фінал у Києві

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс прокоментував "Футбольному клубу" рішення УЄФА про проведення фіналу Ліги чемпіонів 2018 року на НСК «Олімпійський» в Києві.

"У першу чергу я вітаю всіх українських любителів футболу: сьогоднішнє рішення Виконкому УЄФА знову дарує моїм землякам передчуття великого спортивного свята, на якому ми будемо одними з господарів. Це не тільки вияв довіри, свідоцтво грунтовності й аргументованості заявки Києва та «Олімпійського», але і демонстрація послідовності УЄФА. Враховуючи сьогоднішні реалії, що проведення у столиці фіналу Ліги чемпіонів 2018 року може комусь здатися надто сміливим кроком. Однак, на мій погляд, це не що інше, як продовження вектора руху Європейського футбольного союзу, згідно з яким Варшава приймала фінал Ліги Європи-2015, Тбілісі – Суперкубок-2015, а македонська Скоп'є обраний місцем проведення Суперкубка-2017.

Таким чином, УЄФА ще раз підкреслив обґрунтованість своєї позиції і щодо довіреної Україні та Польщі ЄВРО-2012. Відбулися на НСК «Олімпійський» матчі, включаючи фінальний поєдинок між Іспанією та Італією, стали надзвичайно сильним аргументом на користь Києва. УЄФА звернув увагу і на той факт, що більшість учасників чемпіонату Європи – не тільки глядачі, але і гравці, тренери, журналісти відзначали атмосферу привітності, гостинності, в яку, занурившись чотири роки тому, вони хотіли б поринути знову. Для багатьох зарубіжних гостей сьогоднішній Київ – це не тільки колиска слов'янського світу, одна з перлин світової історії і архітектури, але й символ оновлюваної України. І в цьому плані рішення Виконкому УЄФА – це своєрідний акт підтримки українського народу в його боротьбі за незалежність, демократію і справедливість. Особливо ж, на мій погляд, символічно, що мова йде про фінал Ліги чемпіонів-2018, який предварит інші турніри року. Для нашої країни це ще один шанс показати себе світові з найкращого боку. Наші вболівальники повинні бути вдячні керівництву Федерації футболу України за зусилля щодо забезпечення заявки на проведення фіналу. Не можна не відзначити і активну позицію в даному питанні Президента Петра Порошенка, чия зацікавленість у процвітанні національного футболу стала додатковим аргументом для УЄФА. Оперативно і в повному обсязі були подані всі необхідні гарантії з боку уряду.

Державна підтримка футболу в Україні, зокрема, знайшла відображення в такому найважливішому аспекті, як безпека глядачів. Зусилля нашої влади по забезпеченню правопорядку на спортивних аренах, очевидно, також не пройшли непоміченими УЄФА. Незважаючи на прикрі інциденти, що мали місце на «Олімпійському» в грозовій 2015 році, Україна відзначена довірою Європейського футбольного союзу. Це добрий знак... В свій час – в період підготовки до фінального турніру чемпіонату Європи – НСК «Олімпійський» був моїм болем, моєї безсонням. Всі пам'ятають, чого коштувало звільнення її території від хаотичної забудови, яка загрожувала всьому проекту ЄВРО-2012. Сьогодні я пишаюся тим, що в нашій країні є така перлина спортивної архітектури. Я радий, що, на відміну від багатьох арен, зводилися до найбільших турнірів, стадіон у Києві активно використовується, живе повнокровним життям. В нинішніх непростих для України умовах – навіть, мабуть, занадто насиченою, що, втім, сприяє оптимізації роботи всіх служб.

Сьогодні в історії арени, в історії всього українського футболу відкрита нова сторінка. Я не сумніваюся, що у нас вистачить професіоналізму і патріотизму, щоб виписати її гідно, щоб ще раз заявити про те, що Україна повернулася на футбольне поле Європи в якості одного з амбітних гравців", - сказав Суркіс.

On Top