ru ua

Україна в 2014 р. планує закупити у Росії 33-35 млрд куб. м газу, - Ставицький

Україна у 2014 р. планує закупити в Росії 33-35 млрд куб. м газу.

Україна у 2014 р. планує закупити у Росії 33-35 млрд куб. м газу. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото) сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується закупівлі в цьому році, то це, як мінімум, складатиме 33-35 млрд куб. м газу. Така розбіжність, тому що ми не знаємо, який буде максимум цієї зими... Ми виходимо з розрахунків максимальної (зими)", - сказав Ставицький.

Крім того, він зазначив, що в січні 2014 р. Україна закупить 100 млн куб. м газу.

"Закупівлі ведуться відповідно до зимових стандартів. Як мінімум, ми потребуємо з однієї прямої труби приблизно 100 млн куб. м. Остаточні дані за січень будуть 15 лютого", - заявив Ставицький.

Нагадаємо, як заявив напередодні перший заступник голови департаменту ВАТ "Газпром" Олександр Іванніков, "Газпром" сподівається, що Україна до 2014 р. збільшить закупівлі газу до 35-40 млрд куб. м.

За даними "Газпрому", заборгованість України за російський газ складає близько 2,7 млрд дол., оплатити її Київ має до 25 січня 2014 р.

Як заявив сьогодні віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, Україна і Росія досягнуть взаємовигідних домовленостей з питання реструктуризації заборгованості НАК "Нафтогаз України" перед російським газовим монополістом "Газпром" за природний газ.

Зазначимо, що дефіцит "Нафтогазу" в держбюджеті-2014 закладений у розмірі 15 млрд грн.

Нагадаємо, 17 грудня 2013 р. між РФ і Україною було підписано доповнення до газового контракту, яке передбачає ціну на газ для України на рівні 268,5 дол. за 1 тис. куб. м (раніше ціна становила приблизно 400 дол. за 1 тис. куб. м). Як повідомлялося, згідно з умовами документа, РФ і Україна мають укладати додаткові угоди до газового контракту до 10 числа першого місяця кожного кварталу поставки і щокварталу продовжувати дію знижки.