ua ru

Україна в 2013 р. планує імпортувати з Європи 2-2,5 млрд куб. м газу, - Ставицький

Україна в 2013 р. планує імпортувати з Європи 2-2,5 млрд куб. м газу. Про це в інтерв'ю агенції Reuters заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

Україна в 2013 р. планує імпортувати з Європи 2-2,5 млрд куб. м газу. Про це в інтерв'ю агенції Reuters заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає "ВВС-Україна".

"Я думаю, що (імпорт з Європи) становитиме 2-2,5 млрд куб. м цього року, а в 2014 р. не менше 5 млрд куб. м, судячи з планів, які я вже бачив", - заявив Ставицький.

При цьому Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в 2013 р. скоротила імпорт газу з Росії на 30% і буде скорочувати його і далі.

За його словами, ціна на газ, який постачається з Європи одним із партнерів України, німецькою компанією RWE, за очікуваннями, складе 385 дол. за тис. куб. м у період з вересня 2012 р. до вересня 2013 р.

За той самий період "Нафтогаз" заплатив Росії понад 400 дол. за тис. куб. м газу, додав Ставицький.

Нагадаємо, Україна в липні 2013 р. збільшила імпорт природного газу з Європи на 3% - до 269,6 млн куб. м.

Основним імпортером газу для України є Росія. У РФ в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд куб. м на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. В держбюджеті-2013 ціна закладена на рівні 421 дол. за 1 тис. куб. м. Україна має намір придбати у "Газпрому" в цьому році лише 18 млрд кубометрів газу.

Україна також купує європейський газ. З 1 листопада 2012 р. "Укртрансгаз" почав здійснювати прийом газу з Німеччини через Польщу через ГВС Германовичі (Польща). З листопада 2012 р. по 1 квітня 2013 р. загальний обсяг надходження природного газу через ГВС Германовичи склав орієнтовно 171 млн куб. м. У квітні Україна збільшила реверсні поставки газу з боку Республіки Польща більш ніж в 4 рази, або на 78 млн куб. м, - до 102 млн. куб. м.

З 1 березня 2012 р. "Укртрансгаз" забезпечив можливість прийому газу з Угорщини в Україну в обсязі до 3 млн куб. м на добу в зимовий період і до 1 млн куб. м на добу в літній період. Нещодавно почалися тестові постачання блакитного палива з Словаччини. Повідомлялося, що Україна в 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини та Словаччини до 7 млрд куб. м газу.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів, газу, нафти, вугілля. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.