Україна збільшила постачання солі в РФ

НовиниЕкономіка    06.10.2016 - 10:36
Фото: українські постачальники нарощують експорт перед вступом в силу ембарго
Фото: українські постачальники нарощують експорт перед вступом в силу ембарго

У серпні відвантаження української солі до Росії зросли в 2,5 рази

Поставки української солі в Російську Федерацію збільшилися в липні-вересні на 49,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, повідомляє "Коммерсантъ".

Такі дані виданню передала асоціація виробників і постачальників продовольчих товарів "Руспродсоюз". Як випливає із заяви асоціації, постачання технічної солі з України зросли на 29,6%, харчовій — на 100%.

Рекордні збільшення поставок було зафіксовано в серпні. Тоді технічної солі доставили в Росію на 159% більше, ніж у цьому місяці минулого року.

"Руспродсоюзе" відзначають, що в липні і серпні в РФ ввезли 312 тис. тонн української солі, з яких 256 тис. тонн — технічна, 47 тис. тонн — харчова. Частка України в імпортних поставках в РФ склала 34%.

У 2015 році на Україну припадало близько 50% поставок (864,2 тис. тонн), ввезеної в Росію солі (1,7 млн тонн солі на $83,1 млн).

"Руспродсоюзе" розповіли, що Росія стала також більше імпортувати солі з Німеччини та Нідерландів.

Заступник голови правління "Руспродсоюза" Дмитро Леонов пов'язує нарощування поставок із забороною імпорту солі, який набуде чинності з 1 листопада. Ембарго торкнеться товарів з Євросоюзу, США, Австралії, Канади і України.

"Сіль не має терміну придатності, що дозволяє по максимуму завезти продукцію на російський ринок і зберігати її на складах у дистриб'юторів для подальшої реалізації підприємствам харчової, хімічної промисловості та торговельним мережам", - розповів Леонов.

Нагадаємо, 13 вересня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про розширення списку санкционных продуктів, який в тому числі увійшла українська сіль.

On Top