Україна збільшила експорт агропродукції на майже 1,8 млрд долларів, - МінАП

Україна збільшила експорт агропродукції на майже 1,8 млрд долларів, - МінАП
Фото: Ольга Трофімцева (офіційний сайт МінАП)

Обсяги експорту продукції рослинництва зросли на 1,646 млрд доларів, а тваринного походження – на 458,7 млн доларів

За січень-травень 2017 року експорт української аграрної продукції склав 7,513 млрд доларів США та збільшився майже на 1,795 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Вказується, що доля експорту в загальному обсязі зовнішньої торгівлі продукцією аграрного сектору становить 80,4%. Ключовими експортними товарними групами залишаються зернові культури - 38,1% від загального аграрного експорту, олія - 27,4% та насіння олійних культур - 8,6%.

"Збільшення аграрного експорту на 1,795 млрд доларів США є чудовим результатом роботи наших експортерів. Одним із найбільш популярних товарів серед іноземних покупців є українська олія – продукт з доданою вартістю, а не просто сировина. Це є вагомим імпульсом для подальшої роботи у напрямку диверсифікації національного експорту та збільшення частки переробленої продукції у структурі нашої агроторгівлі", - зазначила заступник голови МінАП Ольга Трофімцева.

За її даними, країни Азії (41,1%), Європейського союзу (30%) та Африки (19,3%) залишаються ключовими партнерами в регіональній структурі українського експорту. А в топ-5 головних країн-імпортерів української аграрної продукції за 5 місяців поточного року увійшли такі країни: Індія - 919,9 млн доларів, Єгипет - 825,9 млн доларів, Іспанія - 459,6 млн доларів, Нідерланди - 441,3 млн доларів, Туреччина – 426,1 млн доларів.

"Десятку товарів-лідерів склали: соняшникова олія, кукурудза, соя, цукор, м'ясо та субпродукти домашньої птиці, ячмінь, соєва олія, шоколад, мед, овочі бобові. В цілому, обсяги експорту продукції рослинництва зросли на 1,646 млрд доларів, а тваринного походження – на 458,7 млн доларів", - вказано у повідомленні.

Нагадаємо, за попередніми оцінками в 2016/2017 маркетинговому році, який завершився 30 червня, Україна експортувала 43,8 млн тонн зернових, що є абсолютним рекордом для країни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся