Україна стала одним з перших експериментальних майданчиків для масштабних хакерських атак

Україна стала одним з перших експериментальних майданчиків для  масштабних хакерських атак

Україна стала одним з перших експериментальних майданчиків для  масштабних хакерських атак. Це стало причиною проведення у  Києві Першого Глобального саміту з кібербезпеки Global Cybersecurity Summit 2017.

Захід зібрав учасників та спікерів з 15 країн світу – України, Ізраїлю, США, Швеції, Швейцарії, Польщі та інших. Понад 500 представників сфери,  державного апарату, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили найактуальніші питання з кібербезпеки. Передбачувано, однією з основних тем Global Cybersecurity Summit 2017 став гострий політичний конфлікт Росії та України.

Обговорити питання з національної безпеки на GCS2017 завітали Заступник голови Адміністрації Президента з питань координації реформ, інновацій та управлінням змінами Дмитро Шимків, Заступник міністра освіти і науки Роман Греба, та Голова комітету інформатизації та зв’язку ВРУ Олександр Данченко.

Секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов не зміг відвідати подію особисто, проте на Саміті зачитали його заяву, у якій Турчинов зробив акцент на хакерських атаках зі сторони північного сусіда:

"Україна як держава, що має унікальний досвід протистояння російській гібридній агресії, також набула й досвіду протидії загрозам, що поширюються з кіберпростору. Йдеться про спроби втручання у вибори Президента України у 2014 році, про атаки на енергетичний, фінансовий сектори нашої держави, намагання вивести з ладу системи транспортного комплексу. Фактично Україна стала полігоном для випробування новітніх кіберозброєнь країни-агресора".

Цю думку розподіляє і закордонний спікер Саміту - екс-заступник держсекретаря США та колишній заступник радника з національної безпеки президента США Барака Обами Ентоні Блінкен. Зокрема Блінкен зазначив важливість проведення Саміту для країни:

"Цей глобальний саміт з кібербезпеки надважливий. Це насправді глобальна проблема, яка торкається багатьох країн, не тільки США, але й, наприклад, України. Вона стала, напевне, однією із перших країн-жертв хакерських атак на критичні інфраструктурні об’єкти: енергетика, банківська система, лікарні".

altaltaltalt
 

Погоджується з цим і Посол США в Україні Марі Йованович. Під час Саміту вона розповіла, що у 2015 році Українська енергетична система першою в світі піддалася кібератакам. Марі висловила слова подяки вітчизняним експертам за те, що поділилися досвідом та допомогли уникнути подібного у США.

"Українські фахівці винесли з цього урок, і в грудні 2016 року Українська енергосистема вже витримала і успішно відбила кібератаку. Як ми знаємо, подібним нападам піддалися і Міноборони, Міністерство транспорту. США висловлюють вдячність українським експертам за можливість обміну інформацією з кіберзагрози, що допомогла Америці захистись від аналогічних атак, направлених проти державних і урядових установ".

І ще однією важливою темою Саміту стала взаємодія приватного бізнесу та державних структур.  Під час свого виступу на саміті про це зауважив Голова комітету інформатизації та зв’язку ВРУ Олександр Данченко:

"Головні питання усіх європейських конференцій цього року  – це кібербезпека. Нещодавно я був у Таллінні на EuroDIG, де були присутні Президенти Естонії, Литви, Прем’єр-міністр Норвегії та інші. І всі говорять про те, що кіберзахист – це питання номер один у обороні будь-якої держави. На жаль Україна стала жертвою гібридної війни і при цьому у державі немає жодного закону про кібербезпеку. Події дворічної давнини, коли Росія робила атаки на приватні енергетичні підприємства, показали на скільки важлива взаємодія приватних фірм та держапарату у обміні досвідом розробок та планування кібернетичної безпеки".

Підтримує його і заступних голови Адміністрації Президента з питань координації реформ, інновацій та управлінням змінами  Дмитро Шимків:

"Питання національної безпеки в Україні досить актуальне. У нас має існувати саморегулівний апарат, як це є в США. Коли компанії об’єднуються з державою, діляться інформацією про загрози, які виникають в приватному секторі, і які можуть бути ідентичні на державному рівні".

Питання кібербезпеки гостро стоїть не тільки в Україні, але й у світі. Країни приділяють все більше уваги цій галузі на державному та приватному рівнях – це робота не тільки хакерів та програмістів, а і юристів, економістів та дипломатів.

Цікаві факти про кібербезпеку в Україні і світі:

  • 42 українські вузи готують спеціалістів з кібербезпеки. Проте це більше мінус, ніж плюс, адже робітників виходить дуже багато і через це їх працю не оцінюють на належному рівні.
  • 100 тисяч українців працюють на експорт – займаються питаннями кібербезпеки в інших країнах світу. Це третя позиція по експорту такого роду послуг у світі.
  • $3,2 млрд – на таку суму щорічно експортують послуг з кібербезпеки українські спеціалісти.
  • $1 трлн – в найближчі роки США планує інвестувати в кібербезпеку.

* Саміт проводиться за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, Представництва Харківської області у Вашингтоні. Організатори – Міжнародне агентство регіонального розвитку Globee, LLC Mercury. Партнер з кібербезпеки – Symantec.

По завершенню дискусійних панелей, спікери, представники великого бізнесу та держслужбовці продовжили неформальне спілкування на закритій вечері на  теплоході "Срібна Хвиля", яку для них було влаштовано за підтримки JohnnieWalker, The Singleton of Dufftown, Latinium та Casillero del Diablo.

Запис Global Cybersecurity Summit 2017  без перекладу: перший день та другий день

Запис Global Cybersecurity Summit 2017  з перекладом: перший день та другий день

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся