Україна стала членом Європейської організації ядерних досліджень

НовиниЕнергетика    05.10.2016 - 17:39
Фото: Україна стала асоційованим членом ЦЕРН
Фото: Україна стала асоційованим членом ЦЕРН

З жовтня науково-дослідні установи та підприємства України можуть брати участь у тендерах CERN

Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

"Статус асоційованого члена CERN дає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати в CERN у якості співробітників та брати участь у програмах розвитку кар'єри. Також це розширить доступ до проектів та освітніх програмам CERN, сприятиме підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників вищої кваліфікації", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що вже з 1 жовтня науково-дослідні установи та підприємства України можуть брати участь у тендерах CERN та отримувати замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання, що дасть змогу українським промисловцям конкурувати за контракти з CERN, відкриє можливості для промислового співробітництва у сферах сучасних технологій.

"З огляду на вагомий науковий потенціал нашої держави, Україні було запропоновано унікальну форму співпраці - вона стала одним із асоційованих членів CERN, а тому платитиме значно менші внески, ніж 22 держави-члени організації. При цьому Україна може брати участь в усіх формах наукового співробітництва, які можливі для членів CERN", - підкреслює прес-служба.

Нагадаємо, раніше анонсувалося, що Україна стане асоційованим членом Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН) в жовтні 2016 року після оплати членського внеску.

On Top