ua ru

Україна скликає екстрене засідання Радбезу ООН, - Яценюк

Україна скликає екстрене засідання Радбезу ООН, - Яценюк Джерело фото:twitter.com/InfoResist ‏

Україна скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН. Про це сьогодні під час засідання оперативного штабу в Києві заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я тільки що скликав зустріч послів" Великої сімки "та послів країн-членів Ради безпеки ООН, і ми звертаємося до наших західних партнерів і до членів Ради безпеки ООН невідкладно скликати засідання Ради безпеки ООН", - заявив Яценюк.

За його словами, Росія порушує не тільки Мінські домовленості, але і базові принципи міжнародного права і людяності. "Вони нічим не гребують, ракети навіть потрапили в дитячий магазин", - заявив Яценюк.

"Цих покидьків треба буде судити в Гаазі. Нам потрібно представити беззаперечні докази міжнародному співтовариству, що за вказівкою російського керівництва здійснилася терористична атака, вбивство мирних громадян України. Я прошу вас разом зі слідчими оперативної групи, з органами прокуратури задокументувати і отримати беззаперечні докази злочинів проти людяності, які скоєні російськими терористами під керівництвом російського режиму", - наголосив прем'єр.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що відповідальність за загибель мирних жителів у Маріуполі лежить безпосередньо на Президенті Росії Володимирі Путіні.