Україна згодна виплатити Білорусі 134 млн дол. для того, щоб розблоковувати процес ратифікації договору про держкордон, - Р.Безсмертний

Україна згодна виплатити Білорусі 134 млн дол. для того, щоб розблоковувати процес ратифікації українсько-білоруського договору про держкордон, заявив посол України в Білорусі Роман Безсмертний, пише «Дзеркало тижня».

«Як виплата боргу розглядалися, по-перше, пільгові тарифи при перевалці і транспортуванні нафти і, по-друге, продаж електроенергії із знижкою. Але Україною при погашенні боргу ці механізми не можуть бути використані, оскільки з українського боку в більшості випадків діють акціонерні або приватні суб'єкти господарської діяльності. Значить, вони повинні гасити цей борг за рахунок власного прибутку? Навряд чи вони на це погодяться», - констатував Р.Безсмертний.

При цьому пряма оплата боргу з державного бюджету також представляється дипломатові маловірогідної. «Україна як держава також не може вирішити це питання в середині року, оскільки необхідно вносити зміни до держбюджету. Маловірогідно, що парламент погодиться ухвалити таке рішення в нинішньому важкому економічному стані», - заявив Р.Безсмертний.

На його думку, в ситуації, що створилася, треба шляхом переговорів прийти до взаємовигідного варіанту погашення боргу, який зафіксувати у відповідному міжнародному договорі.

«Схоже, що ситуація вимагає підписання окремої міжурядової угоди, в якій був би прописаний механізм дозволу цієї проблеми, - констатував дипломат. - Очевидно, що раз вже сума т.з. боргу зафіксована в українсько-білоруських документах, доведеться її виплачувати. Коли і яким чином - це вже залежить від того, які будуть напрацьовані пропозиції».

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся