Україна і Румунія підписали угоду про підключення газотранспортних систем

НовиниЕнергетика    20.07.2016 - 08:27
Фото: Україна і Румунія об'єднують свої ГТС
Фото: Україна і Румунія об'єднують свої ГТС

Угода поширюється на маршрут поставок газу з України в Болгарію

Оператори газотранспортних системи України і Румунії підписали угоду про підключення газотранспортних систем в точці "Ісакча", розміщеної на кордоні між Орловкою (Україна) та Ісакче (Румунія). Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Укртрансгаза".

Повідомляється, що ця угода поширюється на маршрут газопроводу, який використовується для транспортування газу з України в Болгарію (точка підключення "Негру Вода 1") по території Румунії.


"Угоду про підключення до міжнародного газопроводу повністю відповідає вимогам Регламенту Комісії ЄС 2015/703 від 30 квітня 2015р., що вводить мережевий кодекс правил функціональної сумісності та обміну даними. Оператори систем планують забезпечити постійну та безперебійну потужність для транспортування газу в напрямку з України в Болгарію і безперебійну потужність для транспортування газу в реверсному режимі", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що раніше цей маршрут використовувався російським "Газпромом" для поставок газу в Болгарію. Однак після закінчення дії договору на використання газопроводу Україна і Румунія вирішили керуватися нормативно-правовим регулюванням ЄС.

Крім того, разом з нещодавно підписаною угодою між Грецією і Болгарією і Болгарією і Румунією по підключенню до міжнародного газопроводу дана угода забезпечить двосторонній напрямок (проте, на разі тільки віртуальний північний напрямок) газового потоку з України до Греції.

Нагадаємо, ЄС закликав "Нафтогаз" і "Газпром" узгодити умови купівлі російського газу.

Україна та ЄС створять експертну групу щодо посилення можливостей країни з транзиту газу Новини України 30 червня: затримання Протаса і візит Порошенка у Болгарію
Читайте в розділі

Ціна нафти Brent піднялася вище 54 доларів за барель

Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" за газ становить 32,7 млрд гривень

Ціна нафти Brent опустилася нижче 54 доларів за барель

On Top