ua ru

Україна розглядає питання закупівлі вугілля в Австралії

Україна розглядає питання закупівлі вугілля в Австралії Фото: Трипільська ТЕС під Києвом ("Бізнес")

Про це сьогодні заявив директор Трипільської ТЕС Петро Кравець

ПАТ "Центренерго" і Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглядають можливість закупівлі вугілля з Австралії. Про це сьогодні журналістам заявив директор Трипільської тэплоэлектростанции (ТЕС) Петро Кравець, передає кореспондент РБК-Україна.

"Компанія на сьогодні разом з міністерством розглядає питання підписання контракту щодо закупівлі вугілля в Австралії", - сказав Кравець.

Директор ТЕС зазначив, що у випадку досягнення домовленості фізичні поставки будуть проводиться вже до наступного опалювального сезону.

При цьому Кравець також повідомив, що напередодні Трипільська ТЕС отримала першу частину вугілля, що прибуло до порту "Південний" з ПАР.

"Перша партія вугілля вчора була вагонами доставлена на Трипільську ТЕС", - сказав він, додавши, що вартість вугілля з ПАР в порту становить 56 доларів, а якість африканського вугілля повністю задовольняє вимоги станції.

"І африканське вугілля, і донбаське підходять для нашої станції... З Донбасу ми отримували вугілля калорійністю від 3700 Ккал до 5700 Ккал, в середньому - від 5400 до 5700 Ккал. При цьому калорійність африканського вугілля - 5200-5400 Ккал. Перша партія у 190 тисяч тонн вугілля з ПАР - там середня калорійність вийшла 5070 Ккал", - наголосив Кравець.

Як повідомлялося раніше, Україна до кінця опалювального сезону не планує закуповувати вугілля в ПАР.