ru ua

Україна припинила експорт вугілля до Росії, - ЗМІ

Єдина російська електростанція, що закуповувала українське вугілля, Новочеркаська ГРЕС заявила про проведення конкурсу на нового постачальника вугілля.

Єдина російська електростанція, що закуповувала українське вугілля, Новочеркаська ГРЕС заявила про проведення конкурсу на нового постачальника вугілля, передають "Ізвєстія".

За даними підконтрольної "Газпрому" компанії ОГК-2, яка управляє Новочеркаською ГРЕС поряд з 10 іншими російськими електростанціями, причина - в небажанні українського холдингу ДТЕК Ріната Ахметова продовжувати контракт на постачання вугілля (антрацитний штиб, вважається відходом вуглевидобутку).

Контракт між ОГК-2 і ДТЕК закінчився у квітні 2014 року, каже Дмитро Філатов, прес-секретар ОГК-2. За його словами, обсяг поставок на Новочеркаську ГРЕС (забезпечує енергією промислову, південно-західну частину Ростовської області) торік з українського боку склав трохи більше 400 тис. т. Цього року поставок вугілля з України не буде точно, зазначив співрозмовник.

За словами доцента Московського державного гірничого університету Льва Кузяєва, Новочеркаська ГРЕС спожила у 2013 році близько 3 млн т вугілля, з них українське вугілля - близько 15%. Ці поставки на суму близько 20 млн дол. складають весь український вугільний експорт до Росії. Загалом у Росії з вугілля виробляється не більше п'ятої частини всієї електроенергії.

Як зазначає провідний експерт Центру політичної кон'юнктури Росії Дмитро Абзалов, основною причиною, через яку українська сторона відмовилася продовжувати контракт з ОГК-2, може бути неспокійна ситуація на кордоні з Україною.