Україна вимагає від РФ невідкладно скасувати обмеження по імпорту

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час зустрічі з тимчасовим повіреним у справах Російської Федерації в Україні Андрієм Воробйовим вчора, 17 вересня, заявила про необхідність невідкладного скасування обмежувальних заходів щодо імпорту з України, які були запроваджені стороною РФ протягом останніх місяців.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час зустрічі з тимчасовим повіреним у справах Російської Федерації в Україні Андрієм Воробйовим вчора, 17 вересня, заявила про необхідність невідкладного скасування обмежувальних заходів щодо імпорту з України, які були запроваджені стороною РФ протягом останніх місяців. Про це повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

Також вона наголосила на необхідності чіткого та безумовного дотримання російською стороною тристоронніх домовленостей, досягнутих 12 вересня у Брюсселі за підсумками тристоронньої міністерської зустрічі в форматі Україна-ЄС-РФ з проблематики імплементації Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, зокрема, щодо збереження чинного режиму вільної торгівлі в рамках СНД.

Також повідомляється, що у ході зустрічі російському дипломату було наголошено на неприпустимості одностороннього довільного трактування російською стороною змісту домовленостей, досягнутих 12 вересня.

"Було підкреслено, що ухвалене за підсумками міністерської зустрічі спільне комюніке є єдиним офіційним документом, в якому чітко визначаються кроки сторін, спрямовані на деескалацію напруженості в торговельно-економічних відносинах між Україною та РФ", - пояснюють в МЗС України.

Крім того повідомляється, що російському представнику також були надані "вичерпні роз'яснення щодо порядку набуття чинності угодою про асоціацію Україна-ЄС".

Нагадаємо, 16 вересня 2014 р., Верховна Рада України синхронно з Європейським парламентом ратифікувала угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Разом з тим за результатами тристоронньої міністерської зустрічі у форматі Україна-ЄС-РФ 12 вересня 2014 р. були досягнуті домовленості, згідно з якими вступ у силу економічної частини УА з ЄС, а саме зони вільної торгівлі між ЄС і Україною відкладено на кінець 2015 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся