ua en ru

Україна потроху накопичує вугілля, - Демчишин

Україна потроху накопичує вугілля, - Демчишин

Україна потроху накопичує запаси вугілля. Про це РБК-Україна повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Ми його потроху накопичуємо. Ось сьогодні додатково 40 тис. надійшло на станції, вчора - 20 тис. За рахунок того, що у нас є імпорт, ми маємо можливість потроху, невеликими обсягами, але накопичувати", - заявив Демчишин.

При цьому, за його словами, запасів все ж ще далеко не досить.

"Для того, щоб бути спокійними, вугілля повинно бути на мільйон тонн більше. Таких обсягів ми поки що не можемо накопичити, тому що поставки з Австралії, ПАР досить дорогі і складні. Тому що піднімають паніку: а що ми там веземо? А хіба там немає корупції? І трейдери бояться його завозити. Інше питання - це складна логістика і плюс дорого: імпортні поставки через море обходяться нам під 100 дол., а в Україні його собівартість становить 1100 грн, за курсом це близько 70 дол., що значно дешевше", - розповів міністр.

Нагадаємо, осінь 2014 р. в Україні склалася критична ситуація із забезпеченням вугіллям ТЕС і, як наслідок, виробництвом достатньої кількості електроенергії. У першу чергу це було пов'язано з конфліктом на Донбасі.

У підсумку Україна домовилася про закупівлі необхідного вугілля в ПАР і Росії.

За 11 днів січня 2015р. Україна отримала з Росії близько 138 тис. т вугілля.

Загалом Міненерго України розраховує отримати понад 600 тис. тонн російського вугілля в січні 2015 р.