Україна не може отримати 800 млн дол. через неприйняття законів, - Яресько

П'ятниця 19 червня 2015 11:37
Україна не може отримати 800 млн дол. через неприйняття законів, - Яресько
Фото: Наталія Яресько

Також Україна ще не отримала ні центу з 1,8 млрд євро від ЄС

Україна не може отримати 800 млн дол. від Світового банку та Японії через неприйняття відповідних законів. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько сьогодні у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

"40 млрд дол. - це пакет, який був оголошений березні на наступні 4 роки. Там три складові частини. Перша складова частина - 17,5 млрд від МВФ протягом 4 років. З ним мив же отримали 5 млрд, і вони лежать на резервах НБУ. Таким чином, ми подвоїли дуже низький резерви. Друга складова часина - це 7,2 млрд від наших багатосторонніх партнерів, у тому числі 1 млрд кредитних гарантій від США, який ми вже отримали. В тому числі 1,8 млрд, який з ЄС, які вчора ви ратифікували, та з якого ми ще не отримали ні центу. У тому числі 800 млн дол. - 500 млн з Світового банку та 300 млн від Японії, які ми не можемо отримати, тому що два законопроекти ми не можемо прийняти у цьому залі. І ми цих 800  млн не отримаємо, тому що ми не виконуємо наше зобов'язання", - заявила Яресько.

Також, вона зазначила, що остання частин коштів - це кошти, які мають бути заощадженні за рахунок реструктуризації зовнішніх боргів України.
"Ми над цим працюємо, але це не живі кошти, які хтось нам надає, це заощадження", - зазначила Яресько.

Також вона нагадала, що у 2014 р. Україна отримала від міжнародних партнерів кредитну підтримку на 9 млрд долл. та заплатили боргів на 14 млрд дол.

Нагадаємо, за словами Яресько, під реструктуризацію підпадає понад 23 млрд дол. зовнішніх боргів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся