Україна отримала третій транш МВФ

НовиниЕкономіка    15.09.2016 - 00:12
Фото: Україна отримає третій транш МВФ
Фото: Україна отримає третій транш МВФ

МВФ ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу

Україна отримала третій транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 1 млрд доларів. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 14 вересня, на засіданні ради директорів Фонду, повідомив президент України Петро Порошенко у відеозверненні.

"Я вітаю щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги", - повідомив президент.

Він також зазначив, що третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва отримано вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом.

Зі слів Порошенко, рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів і Євросоюзу (макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 млн євро), та що найважливіше - відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

"Все це дасть змогу тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання", - зазначив президент.

Нагадаємо, про те, що питання виділення Україні третього траншу внесено до порядку денного засідання, стало відомо ввечері 7 вересня. До цього прийняття рішення по Україні кілька разів відкладалося. За словами позаштатного радника президента України Олександра Пасхавера це відбувалося через те, що в країні недостатньо інтенсивно проводяться реформи.

На позитивне рішення МВФ розраховували, зокрема, президент України Петро Порошенко і міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Кубів у свою чергу заявив, що Україна виконала усі зобов'язання.

У Національному банку України (НБУ) вважають, що виділення третього траншу МВФ усуне психологічний тиск на валютний ринок і підтримає тенденцію до зменшення волатильності курсу гривні. Всього, за словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, Україна може отримати три транші Міжнародного валютного фонду до кінця року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Темы: Транш МВФ    Теги: МВФ
On Top