ru ua

Україна отримала третій транш МВФ

Україна отримала третій транш МВФ Фото: Україна отримає третій транш МВФ

МВФ ухвалив рішення про виділення Україні чергового траншу

Україна отримала третій транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 1 млрд доларів. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 14 вересня, на засіданні ради директорів Фонду, повідомив президент України Петро Порошенко у відеозверненні.

"Я вітаю щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги", - повідомив президент.

Він також зазначив, що третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва отримано вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом.

Зі слів Порошенко, рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів і Євросоюзу (макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 млн євро), та що найважливіше - відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

"Все це дасть змогу тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання", - зазначив президент.

Нагадаємо, про те, що питання виділення Україні третього траншу внесено до порядку денного засідання, стало відомо ввечері 7 вересня. До цього прийняття рішення по Україні кілька разів відкладалося. За словами позаштатного радника президента України Олександра Пасхавера це відбувалося через те, що в країні недостатньо інтенсивно проводяться реформи.

На позитивне рішення МВФ розраховували, зокрема, президент України Петро Порошенко і міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Кубів у свою чергу заявив, що Україна виконала усі зобов'язання.

У Національному банку України (НБУ) вважають, що виділення третього траншу МВФ усуне психологічний тиск на валютний ринок і підтримає тенденцію до зменшення волатильності курсу гривні. Всього, за словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, Україна може отримати три транші Міжнародного валютного фонду до кінця року.