ua en ru

Україна повністю використовувала квоти на постачання в ЄС пшениці і кукурудзи

Україна повністю використовувала квоти на постачання до Європейського союзу меду, виноградних соків, пшениці, борошна, кукурудзи.

Україна повністю використовувала квоти на постачання до Європейського союзу меду, виноградних соків, пшениці, борошна, кукурудзи. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час візиту в Полтавську область, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

За словами Яценюка, Україна вже повністю використала квоти на постачання до Європейського союзу меду, виноградних соків, пшениці, борошна, кукурудзи. Квота на експорт м'яса та напівфабрикатів використана на 77%, зернових круп - на 78%, томатів - на 72%".

"Росія відмовилася від української продукції - ми знайшли інші ринки. Ми знайшли можливість продавати українську продукцію в Європейський союз і інші країни світу", - заявив прем'єр.

Він зазначив, що продаж м'яса і субпродуктів птиці до Росії впав на 81%, а експорт до інших країн зріс від 30 до 100%. Експорт до РФ соняшникової олії знизився на 50%, проте загалом зріс на 17% й здійснюється, зокрема, до Індії, Нідерландів, Ірану, Іспанії, Італії, Алжиру, Малайзії, Великобританії.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, Україна в січні-серпні 2014 р. скоротила експорт товарів у Російську Федерацію на 25,5%, імпорт з Росії - на 27,8%.