ua ru

Україна не може купувати вугілля за формулою "Роттердам+", - Гройсман

Україна не може купувати вугілля за формулою "Роттердам+", - Гройсман Фото: прем'єр заперечує закупівлю вугілля за формулою "Роттердам+"

Вартість цього вугілля вдвічі перевищує вартість, закладену в ціну української електрики

Україна не може купувати закордонне вугілля за формулою "Роттердам+" з-за його високої вартості. Про це сьогодні на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент РБК-Україна.

"Три тисячі гривень - це фейк, який намагаються нав'язати українському суспільству. У Роттердамі сьогодні купувати вугілля неможливо з однієї лише причини - він коштує майже в два рази більше, ніж закладено в ціну української електроенергії (вартість українського вугілля становить 1700 грн за тонну, - ред.)", - заявив Гройсман.

При цьому прем'єр закликав своїх опонентів навести конкретні приклади корупції, у причетності до якої його звинувачують.

"Якщо хтось вважає, що я, як прем'єр-міністр, маю відношення до будь-якої корупції у нашій країні, наведіть реальні приклади", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик пояснив, що якщо зараз країна повністю відмовиться від поставок вугілля-антрациту з непідконтрольною території (всього близько 9 млн тонн на рік), на бюджет лягає додаткове навантаження у 15 млрд гривень.