ru ua

Україна підтвердила брак 620 млн євро на будівництво нового саркофага на ЧАЕС

Україна підтвердила брак 620 млн євро для будівництва нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції (Київська область).

Україна підтвердила брак 620 млн євро для будівництва нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції (Київська область). Про це журналістам заявив перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання України Михайло Гашев (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Остання ситуація така. Вона не пов'язана ні з яким збільшенням обсягів робіт. Проект як був, так і є. Він затверджений урядом. Так, дійсно поки не вистачає 620 млн євро, - ред.), але переговори за останні два місяці, в тому числі в Лондоні, проходять успішно. Гроші будуть знайдені, і робота не зупиняється ні на хвилину. Вже останній етап йде по лоту 5 і 6, по підкранових коліях, по кранам, по арці, що насувається, і ми бачимо, нарешті-таки, світло попереду тунелю і все буде зроблено", - заявив Гашев.

Нагадаємо, раніше в німецьких ЗМІ з посиланням на джерела в німецьких урядових колах з'явилася інформація, що для будівництва нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції не вистачає 615 млн євро.

Фонд реалізує проект будівництва саркофага над пошкодженим 1986 р. реактором Чорнобильської АЕС, був створений в 1997 р. провідними індустріальними державами.

На початку червня 2014 р. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує завершення будівництва укриття на Чорнобильській АЕС навесні 2017 р.