ua en ru

У Брюсселі поновилися тристоронні газові переговори

У Брюсселі поновилися тристоронні газові переговори Джерело фото:пресс-служба Міненерго РФ
У Брюсселі поновилися тристоронні газові переговори за участю України, Росії та Європейського союзу.

У Брюсселі поновилися тристоронні газові переговори за участю України, Росії та Європейського союзу, передає Deutsche Wellе.

Представники Росії, України та Європейської комісії увечері в четвер, 30 жовтня, продовжили в Брюсселі переговори про врегулювання газової суперечки. Тристороння зустріч була припинена пізно ввечері 29 жовтня, після того як російська делегація заявила, що тимчасово виходить з переговорів до тих пір, поки Україна і Євросоюз не нададуть гарантій оплати за газ в зимовий період.

Незадовго до відновлення діалогу глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв висловив надію на те, що сторонам вдасться знайти взаємоприйнятне рішення. "Відповідаючи на численні запитання: сьогодні є шанс підписати "тимчасовий зимовий пакет" у тристоронньому форматі. Ймовірність висока", - повідомив Коболєв на своїй сторінці в соцмережі Facebook. У свою чергу представниця Єврокомісії повідомила, що згода сторін зараз "знаходиться в межах досяжного".

Головною темою переговорів є передоплата за постачання палива, яку Росія вимагає від України. РФ наполягає на наданні Єврокомісією фінансових гарантій, які допоможуть Києву розплатитися за російський газ. Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що це питання має бути врегульоване у двосторонньому протоколі за підсумками переговорів.