ua ru

Україна планує співпрацювати з Shell не лише по видобутку сланцевого газу, - Азаров

Україна має намір розширити співпрацю з компанією Shell і на інші сфери, окрім видобутку сланцевого газу.

Україна має намір розширити співпрацю з компанією Shell і на інші сфери, окрім видобутку сланцевого газу. Про це сьогодні, 23 січня 2014 р., під час зустрічі із керівництвом компанії Royal Dutch Shell у Давосі заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає прес-служба Кабміну.

"Ми не відмовляємося від розробки сланцевого газу. Співпраця з Shell буде розширена і на інші сфери", - сказав Микола Азаров.

У свою чергу голова правління Royal Dutch Shell Йорма Олліла зазначив, що компанія налаштована на довгострокову співпрацю з Україною.

"У нас довгострокові інтереси в Україні. Ми налаштовані на реалізацію масштабних проектів", - зазначив він та додав, що компанія Shell пишається співпрацею з Україною.

Раніше Міністерство природних ресурсів і екології Російської Федерації висловило побоювання щодо погіршення якості води в РФ з-за видобутку сланцевого газу в Україні і попросило українську сторону вжити заходів для запобігання цій ситуації.

Нагадаємо, 24 січня 2013 р. компанія Shell, ТОВ "Надра Юзівська" і уряд України підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці. Юзівська ділянка знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької та Харківської. Розмір ділянки становить 7886 кв. км.

Очікується, що Shell розпочне буріння на Юзівській ділянці в першому півріччі 2014 р.