ua en ru

Україна планує призначити нового главу НБУ вже до вересня, - Данилюк

Україна планує призначити нового главу НБУ вже до вересня, - Данилюк Фото: міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів про нового главу НБУ (minfin.gov.ua)

У Києва вже є кілька кандидатів на посаду голови центрального банку, в тому числі "кращий"

До вересня Україна планує призначити нового керуючого Національним банком. Про це заявив у четвер міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю агентству Reuters.

За його словами, у Києва є ряд кандидатів на посаду голови центрального банку, в тому числі "кращий". Він не назвав цього кандидата, зазначивши, що остаточне рішення має бути прийнято президентом країни. Однак додав, що глава українського підрозділу Райффайзен Володимир Лавренчук "володіє всіма необхідними якостями, щоб стати ефективним главою НБУ".

Крім цього, додав він, парламент до середини липня прийме довгоочікуваний пакет реформ, утвердження якого є однією з умов продовження підтримки Міжнародного валютного фонду, представники якого приїдуть в Київ наступного тижня.

Данилюк також допустив, що три транші кредиту МВФ, що Київ сподівається отримати в цьому році, можуть бути об'єднані, але додав, що формально це питання ще не обговорювалося.

"Можливо, було б непогано внести поправки в графік платежів", - сказав Данилюк.

Нагадаємо, 10 травня був призначений тимчасово виконуючий обов'язки глави НБУ.