ua en ru

Україна очікує рішення Стокгольмського арбітражу щодо ціни на російський газ у жовтні

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан допускає, що Стокгольмський арбітражний суд може прийняти рішення про тимчасову ціну на російський газ для України до кінця жовтня. Про це Продан заявив журналістам після засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан (на фото) допускає, що Стокгольмський арбітражний суд може прийняти рішення про тимчасову ціну на російський газ для України до кінця жовтня. Про це Продан заявив журналістам після засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Стокгольмський суд може прийняти рішення протягом певного періоду. Це може бути до кінця місяця, це може бути пізніше. Я не можу впливати на суд, але, на наш погляд, це рішення має бути прийнято. Є сьогодні підстави говорити, що може бути проміжне рішення, враховуючи важливість поставки газу в такий складний осінньо-зимовий період. ​​На наш погляд, арбітражний суд таке рішення може прийняти, враховуючи ці обставини, які є на сьогоднішній день", - сказав міністр.

Він додав, що Україна передала свої пропозиції Єврокомісії щодо графіку погашення боргу перед "Газпромом". "Ми передали пропозиції не лише за графіком, а взагалі, щодо врегулювання ситуації з "Газпромом", - сказав Продан.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 8 жовтня 2014 р. констатував, що для нормального проходження найближчої зими Україну слід закупити у Росії близько 5 млрд куб. м газу. При цьому Яценюк назвав два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший варіант, за його словами, - тимчасова угода. "Ми разом з Європейським Союзом проводимо спільну енергетичну політику з тією метою, щоб підписати тимчасову угоду (з Росією, - ред.) на поставку природного газу, поки Стокгольмський арбітражний суд остаточно не вирішить спір між "Нафтогазом" і "Газпромом", - зазначив прем'єр.

"Другий варіант - якщо така угода не буде підписана в рамках тристороннього формату, де Україна та ЄС мають спільну позицію, а третя сторона - Російська Федерація. Україна звернулася до суду для отримання тимчасового рішення, яке б встановило відповідну ціну і умови поставки такого природного газу до моменту винесення остаточного вердикту Стокгольмським судом", - додав Яценюк.