ru ua

Україна звинувачує РФ у порушенні процедур при введенні заборони на ввезення рослинної продукції

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України звинувачує Федеральну службу з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Російської Федерації в порушенні процедур при введенні заборони на ввезення рослинної продукції.

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України звинувачує Федеральну службу з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Російської Федерації в порушенні процедур при введенні заборони на ввезення рослинної продукції. Про це повідомляє прес-служба Держветфітослужби.

Так, заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби - начальник управління карантину рослин Челомбітка А.Ф. повідомив, що станом на 21 жовтня від Россільгоспнагляду не надходило жодного офіційного звернення та повідомлення про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам Російської Федерації. Разом з тим, в Госветфітослужбу надійшов лист від Міністерства закордонних справ України про те, що станом на 17 жовтня в МЗС України офіційний лист Россільгоспнагляду по вказаному питанню не надходило.

Як наголошується, співпраця між Україною і Російською Федерацією в сфері фітосанітарії здійснюється в рамках членства обох країн в регіональній організації з карантину та захисту рослин - Європейської і Середземноморської організації з карантину та захисту рослин та Міжнародної конвенції з захисту рослин.

При виникненні проблемних питань, пов'язаних з виявленням серйозних випадків невідповідності імпортованого вантажу встановленим фітосанітарним вимогам, включаючи виявлення певних регульованих шкідливих організмів, сторони обмінюються нотифікаційними повідомленнями у відповідності з положеннями Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 13 "Нотифікації".

У зв'язку з цим Челомбітко запропонував РФ переглянути рішення щодо можливого введення тимчасової заборони і надати українській стороні нотифікації по кожному окремому випадку можливого порушення фітосанітарних вимог Російської Федерації для встановлення фактів цих порушень.

У свою чергу, Россільгоспнагляд категорично наголосив на введенні заборони на вантажі з України та транзит через її територію всіх видів підкарантинної рослинної продукції.

Нагадаємо, Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду з 22 жовтня 2014 р. вводить тимчасові обмеження на постачання з України або транзитом через її територію всіх видів підкарантинної рослинної продукції.