ua ru

Україна не зможе відмовитися від російського газу у найближчі 3-5 років, - "Нафтогаз"

Україна не зможе відмовитися від російського газу в найближчі три-п'ять років. Про це на форумі "Паливно-енергетичний комплекс: Сьогодення та майбутнє" заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна не зможе відмовитися від російського газу в найближчі три-п'ять років. Про це на форумі "Паливно-енергетичний комплекс: Сьогодення та майбутнє" заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає кореспондент РБК-Україна.

"Навіть якщо ми зможемо реалізувати всі наші плани з власного видобутку газу і, використовуючи сушу і шельф Чорного і Азовського моря, плюс нетрадиційні джерела, ми зможемо тільки до 2015 р. вийти на рівень 70% забезпечення газу, а третина залишається... Я думаю, що ці плани, які у нас передбачаються по енергозабезпеченню, по забезпеченню нашого балансу... на них потрібно, як мінімум, 3-5 років", - зазначив Чупрун.

Він підкреслив, що насамперед Україна сьогодні орієнтується на те, щоб забезпечити собі справедливу ціну.

Чупрун також додав, що в наступному році Україна закупить не більше 18 млрд куб. м газу.

Вчора прем'єр Микола Азаров заявив, що висока ціна на російський газ змушує Україну відмовитися від його закупівель і шукати інших постачальників, крім "Газпрому".

"Ми вважаємо, що рано чи пізно російське керівництво піде нам назустріч. Що відбувається? Ми скорочуємо закупівлі російського газу. Ми змушені займатися диверсифікацією, закуповувати на інших ринках цей газ. Ми змушені скорочувати споживання газу, десь переводити котельні з газу на вугілля. В результаті, якщо так справа піде, ми вже майже в два рази скоротили закупівлі газу. Ми практично відмовимося від російського газу", - зазначив Азаров.

Він також зазначив, що Україна проводить велику роботу, яка призведе до того, що країна відмовиться від закупівель російського газу.

За словами Азарова, Україна закуповує вишки, проводить буріння на шельфі, укладає угоди про видобуток сланцевого газу і має намір почати видобуток газу на виснажених родовищах з використанням нових технологій.

Прем'єр нагадав, що раніше Україна видобувала 70 млрд куб. газу на рік. За його словами, через два-три роки Україна зможе повністю забезпечувати себе газом, а вартість власного сланцевого газу для України складе трохи більше 200 дол. за 1 тис. куб. м.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Однак вигоди від видобутку сланцевого газу меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Противники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів.

Видобуток природного газу в Україні в серпні 2013 р. порівняно з серпнем 2012 р. збільшився всього на 2,4% - до 1,7 млрд куб. м.