ua en ru

Україна не направляла Росії свої пропозиції щодо вирішення газової суперечки, - Продан

Україна не направляла Росії свої пропозиції щодо врегулювання поточної газової суперечки. Про це заявив журналістам після засідання Кабінету міністрів міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна не направляла Росії свої пропозиції щодо врегулювання поточної газової суперечки. Про це заявив журналістам після засідання Кабінету міністрів міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

За словами міністра, Україна направила такі пропозиції Єврокомісії.

"Ми направили ці пропозиції у Єврокомісію 6 жовтня ввечері... Пропозиції направлені до Єврокомісії, бо Україна не зобов'язана направляти свої пропозиції "Газпрому", - сказав він.

"До цих пір нам не вдавалося домовитися з російською стороною. Будемо сподіватися, що Єврокомісія зможе переконати російську сторону знайти якесь компромісне рішення", - додав Продан.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан допускає, що Стокгольмський арбітражний суд може прийняти рішення про тимчасову ціну на російський газ для України до кінця жовтня. "Стокгольмський суд може прийняти рішення протягом певного періоду. Це може бути до кінця місяця, це може бути пізніше. Я не можу впливати на суд, але, на наш погляд, це рішення має бути прийнято. Є сьогодні підстави говорити, що може бути проміжне рішення, враховуючи важливість поставки газу в такий складний осінньо-зимовий період. ​​На наш погляд, арбітражний суд таке рішення може прийняти, враховуючи ці обставини, які є на сьогоднішній день", - сказав міністр.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 8 жовтня 2014 р. констатував, що для нормального проходження найближчої зими Україні слід закупити у Росії близько 5 млрд куб. м газу. При цьому Яценюк назвав два варіанти вирішення цієї проблеми. Перший варіант, за його словами, - тимчасова угода. "Ми разом з Європейським Союзом проводимо спільну енергетичну політику з тією метою, щоб підписати тимчасову угоду (з Росією, - ред.) на поставку природного газу, поки Стокгольмський арбітражний суд остаточно не вирішить спір між "Нафтогазом" і "Газпромом", - зазначив прем'єр.

"Другий варіант - якщо така угода не буде підписана в рамках тристороннього формату, де Україна та ЄС мають спільну позицію, а третя сторона - Російська Федерація. України звернулася до суду для отримання тимчасового рішення, яке б встановило відповідну ціну і умови поставки такого природного газу до моменту винесення остаточного вердикту Стокгольмським судом", - додав Яценюк.