ru ua

Україна направила Росії ноту у зв'язку з застосуванням тортур до затриманого в РФ українцю Литвинову

Україна направила Росії ноту у зв'язку з застосуванням тортур до затриманого в РФ українцю Литвинову
Україна направила Росії ноту у зв'язку з застосуванням тортур до затриманого на території Російської Федерації українцю Сергію Литвинову.

Україна направила Росії ноту у зв'язку з застосуванням тортур до затриманого на території Російської Федерації українцю Сергію Литвинову. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається, 10 листопада консул посольства України в РФ зустрівся громадянином України з Сергієм Литвиновим, який знаходиться в "Державному науковому центрі соціальної та судової психіатрії імені В. П. Сербського" для проведення стаціонарної психіатричної експертизи.

"Під час зустрічі з консулом С. Литвинов заперечував пред'явлені йому звинувачення, зокрема, і свою приналежність до батальйону "Дніпро", що, у свою чергу, раніше було офіційно спростовано та Міністерством внутрішніх справ України", - повідомили в прес-службі.

Крім того, під час зустрічі Литвинов повідомив про грубі порушення його прав при затриманні та про застосування до нього фізичного насильства, тортур і психологічного тиску з боку посадових осіб компетентних органів РФ.

"Зокрема, під час перебування С. Литвинова в лікарні в Ростовській області до нього в палату зайшли співробітники ФСБ РФ в масках, які вивезли громадянина України з мішком на голові в ліс для "допиту", в ході якого йому наносилися удари в груди і в живіт, застосовувалися інші заходи фізичного насильства з метою отримання відповідних показань. Такі ж засоби застосовувалися до нього і в пенітенціарних закладах Ростовської області", - повідомили в МЗС.

"У зв'язку з цим Посольство України в РФ направив російській стороні ноту, в якій висловило рішучий протест у зв'язку з незаконними діями РФ, які порушують універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини. МЗС України вимагає проведення службового розслідування щодо дій російських чиновників, забезпечення дотримання міжнародного права в справі громадянина України С. Литвинова, а також його звільнення і повернення в Україну", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 1 жовтня Слідчий комітет Росії звинуватив нібито бійці батальйону "Дніпро" Сергія Литвинова у вбивствах мирних громадян на сході України. Пізніше в МВС України спростували причетність Литвинова до батальйону "Дніпро".