Україна почала будувати централізоване сховище ВЯП

Україна почала будувати власне централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Україна почала будувати власне централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це повідомляє прес-служба державного підприємства "Енергоатом".

Так, зазначається, що наявність ЦСВЯП дозволить зміцнити енергетичну незалежність країни і сприятиме розвитку вітчизняного паливно-енергетичного комплексу.

"На сьогоднішній день частка українських атомних станцій становить майже 50% від загального обсягу всієї електроенергії, виробленої в країні. Тому створення умов для тривалого і безпечного зберігання ВЯП є стратегічним пріоритетом енергетичної галузі України. Тривалий і безпечне зберігання дозволить виконати міжнародні зобов'язання, які передбачають, що країна, яка має ядерну енергетику, несе остаточну відповідальність за безпечне поводження з відпрацьованим ядерним паливом, напрацьованим на її АЕС", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, наявність ЦСВЯП зніме питання вивезення відпрацьованого палива. Так, витрати на будівництво і експлуатацію ЦСВЯП будуть майже в чотири рази меншими, ніж сукупні витрати, які сьогодні несе Україна, вивозячи ВЯП в РФ.

За даними прес-служби, вплив ЦСВЯП на навколишнє середовище буде значно нижчим встановлених державою допустимих рівнів.

На ґрунтові води сховище також впливати не буде, оскільки ВЯП буде зберігатися в середовищі інертного газу в двостінних контейнерах з нержавіючої сталі, які будуть завантажуватися в бетонні захисні модулі, розташовані на спеціальному майданчику.

Також будівництво і подальша експлуатація сховища будуть сприяти екологічної реабілітації зони відчуження, поверненню до господарської діяльності частини цієї зони.

Нагадаємо, 24 червня 2014 в Києві президентами Holtec International Кріс Сінгхом і ДП НАЕК "Енергоатом" Юрієм Недашковським було підписано додаткову угоду до контракту на будівництво ЦСВЯП.

Документ стосується відновлення робіт за контрактом 2005 року в частині розробки проекту централізованого сховища.

Загальна площа території під ЦСВЯП - 18 га. Тривалість будівництва буде визначатися з урахуванням строку, необхідного для його заповнення відпрацьованим паливом.

Після будівництва пускового комплексу сховища, завершення якого заплановане на кінець 2017 року, і введення його в експлуатацію, на ЦСВЯП буде направлятися відпрацьоване ядерне паливо (ВЯП) з трьох атомних станцій - Хмельницької, Рівненської та Південно-Української АЕС.

Як відзначають в прес-службі, вартість будівництва пускового комплексу ЦСВЯП, визначена в ТЕО, становила приблизно 1,23 млрд. грн. (в цінах 2008 року), буде уточнена після завершення проекту сховища.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся