ua en ru

Україна може стати експортером ядерного палива в Європу, - "Росатом"

Україна може стати експортером ядерного палива в Європу, - "Росатом"

Президент ЗАТ "Русатом - Міжнародна Мережа" (входить у структуру російської держкорпорації з атомної енергії "Росатом") Олександр Мертен заявив, що Україна може стати експортером ядерного палива в Європу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Росатому".

За словами Мертена, власний завод з виробництва ядерного палива не тільки знизить залежність України від зовнішніх поставок ядерного палива, але і зробить її альтернативним постачальником ядерного палива для Європи.

"Проект, на наш погляд, дуже цікавий для України не тільки з точки зору диверсифікації поставок ядерного палива. У Європі заявляють, що їм потрібні альтернативні постачальники палива. Україна цілком могла б зайняти цю нішу. Ми могли б, разом з нашими українськими партнерами, позиціонувати цей завод не тільки, як альтернативного постачальника для українського ринку, але і як постачальник для будь-якого іншого ринку, де є реактори за російськими технологіями", - пояснив він.

Мертен підкреслив, що в результаті реалізації проекту з'явиться працююче підприємство з контрольним пакетом держконцерну "Ядерне паливо", яке буде відраховувати податки до бюджету України і створить, як мінімум, 500 робочих місць в Кіровоградській області.

Він висловив надію, що нова влада України збереже відповідальний підхід до стратегічних російсько-українським проектам в галузі атомної енергетики, а сама атомна енергетика в Україні в цілому буде очищена від політики, в ній будуть прийматися виключно відповідальні, прагматичні і зважені рішення з пріоритетом ядерної безпеки.

Олександр Мертен підкреслив, що російська держкорпорація впевнено продовжує реалізацію проекту, українська сторона також ніяких офіційних сигналів про його перегляд або трансформації не направляла. Зараз "Росатом" очікує рішення української сторони щодо фінансування будівництва.

Нагадаємо, 21 листопада Росія уклала контракт з Україною на постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій в 2015 р.